Scanstrut DS-H10-BLK Horizontal Cable Gland Deck Seal (6-10mm / Black)
Part No: 6-80534
Description
The Scanstrut DS-H10-BLK horizontal seal features a horizontal cable entry and is suitable for electrical cables between 6mm and 10mm diameter.
Specifications
Height Description 27mm (1.06")
Length 77.5mm (3.05")
Material Glass filled nylon
Width 44.5mm (1.75")
Brand Scanstrut
Primary Construction GRP
IP Rating IPX7 & IPX6
Colour Black
Diameter Description 6-10mm Cable
Ask a Question
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 0 in stock