Mitchell and Brown JB-50QLED1811LIN 50″ QLED 4K Ultra HD Smart TV
Part No: JB-50QLED1811LIN
Description
Broadcasting/Tuner: QLED 4K T2/S2 Tuner
Panel Type: QLED
HDR Type: Dolby Vision
Dynamic Contrast Ratio: 15000:1
Processing Rate: 60 Hz
Speakers: 2 x 10W
HDR Game mode
Sound Enhancement
Dolby Audio Processing - Dolby Atmos
Freeview play
Spotify
Digital Audio Out (Optical)
Digital Audio Out (Optical)
Energy Saving Mode
Specifications
Consumption
Annual Power: 19.71 kWh
On-mode power: 54 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: E
Height Description Without stand: 648mm, With stand: 694mm
Resolution Type: 4K Ultra HD
Weight 14.05kg
Width 1120mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 50"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 66mm, With stand: 221mm