Mitchell and Brown JB-43QLED1811LIN 43″ QLED 4K Ultra HD Smart TV
Part No: JB-43QLED1811LIN
Description
Broadcasting/Tuner: QLED 4K T2/S2 Tuner
Panel Type: QLED
HDR Type: Dolby Vision
Dynamic Contrast Ratio: 15000:1
Processing Rate: 60 Hz
Speakers: 2 x 10W
Viewing Angle: 178/178
HDR Game mode
Sound Enhancement - Dolby Atmos
Dolby Audio Processing
Support High Resolution Audio
Freeview play
Spotify
Digital Audio Out (Optical)
Digital Audio Out (Optical)
Energy Saving Mode
Specifications
Consumption
Annual Power: 18.6 kWh
On-mode power: 51 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: F
Height Description Without stand: 560mm, With stand: 710mm
Input
HDMI - 3
USB - 2
Resolution 3840 x 2160
Weight 10.85kg
Width 964mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 43"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 66mm, With stand: 221mm