Mitchell and Brown JB-43BL1811 43″ 4K Ultra HD Linux Smart TV
Part No: JB-43BL1811
Description
Tuner/Broadcasting: T2/S2 Tuner
Screen Type: LED
HDR Type: Dolby Vision
Dynamic Contrast Ratio: 15000:1
Processing Rate: 60 Hz
Speakers: 2 x 10W
HDR Game mode
Sound Enhancement - Dolby Atmos
Dolby Audio Processing
Support High Resolution Audio
Headphone Socket
Noise Reduction
Wireless Display
Freeview play
HDMI ARC (Audio Return Channel)
Consumption
Annual Power: 18.6 kWh
On-mode power: 51 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: F
Height Description Without stand: 560mm, With stand:606mm
Input
HDMI - 3
USB - 2
Resolution
Resolution Size: 3840 x 2160
Resolution Type: 4K Ultra HD
Weight 10.39kg
Width 965mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 43"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 66mm, With stand: 221mm