Mitchell and Brown JB-32FH1811BL 32" Full HD Linux Smart TV
Part No: JB-32FH1811BL
Description
Tuner/Broadcasting: HD DVB-T2/CABLE(HEVC)
Screen Type: LED
HDR Type: HDR10
Dynamic Contrast RatioL: 15000:1
Processing Rate: 50 Hz
Speakers: 2 x 6W
7 years warranty and shipped within 2-3 days.
Key Features
Screen mirroring
HDR Game mode
Dolby Audio Processing
Supports High Resolution Audio
Noise Reduction
Headphone Socket
Audio Link (Bluetooth)
WiFi
Freeview Play
HDMI ARC (Audio Return Channel)
Digital Audio Out (Optical)
Energy Saving Mode
Specifications
Consumption
Annual Power: 9.49 kWh
On-mode power: 26 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: E
Height Description Without stand: 435mm, With stand: 474mm
Input
HDMI - 3
USB - 2
Scart Input: via RCA
Resolution
Resolution Size: 1920 x 1080
Resolution Type: 1080p Full HD
Weight 4.55kg
Width 726mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 32"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 81mm, With stand: 184mm
Ask a Question