Mitchell and Brown JB-24ST1811 24" HD Ready Linux Smart TV
Part No: JB-24ST1811
Description
Tuner/Broadcasting: Smart T2/S2 Tuner
Screen type: LED
HDR Type: HDR10
Dynamic Contrast Ratio: 15000:1
Processing Rate: 60 Hz
Sound Enhancement: GERMAN+NICAM STEREO
Speakers: 2x2.5W RMS
7 years warranty and shipped within 2-3 days.
Key Features
Screen Mirroring
HDR Game Mode
Supports high resolution audio
Noise Reduction
Headphone Socket
Audio Link (Bluetooth)
WiFi
Freeview
HDMI ARC (Audio Return Channel)
Energy Saving Mode
Specifications
Consumption
Annual Power: 5.84 kWh
On-mode power: 16 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: E
Height Description Without stand: 334mm, With stand: 361mm
Input
HDMI - 2
USB - 1
Scart Input: via RCA
Resolution
Resolution Size: 1366x768
Resolution Type: 720p HD Ready
Weight 3.58kg
Width 554mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 24"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 63mm, With stand: 135mm
Ask a Question