Micthell and Brown JB-65QLED1811 65″ QLED 4K Ultra HD Linux Smart TV
Part No: JB-65QLED1811
Description
Tuner/Broadcasting: QLED 4K T2/S2 Tuner
Panel Type: QLED
HDR Type: Dolby Vision
Dynamic Contrast Ratio: 15000:1
Processing Rate: 60 Hz
Speakers: 2 x 12W
7 years warranty and shipped within 2-3 days.
Key Features
Screen mirroring
HDR Game mode
Sound Enhancement - Dolby Atmos
Dolby Audio Processing
Support High Resolution Audio
Headphone Socket
Noise Reduction
Audio Link (Bluetooth)
WiFi
Freeview play
Works with Alexa
Energy Saving Mode
Specifications
Consumption
Annual Power: 31 kWh
On-mode power: 85 W
Standby power : 0.5 W
Efficiency Energy rating: E
Height Description Without stand: 836mm, With stand: 882mm
Input
HDMI - 3
USB - 2
Resolution
Resolution Size: 3840 x 2160
Resolution Type: 4K Ultra HD
Weight 24,75kg
Width 1453mm
Brand Mitchell and Brown
Screen Size 65"
Colour Black and Silver
Depth Without stand: 73mm, With stand: 251mm
Ask a Question
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 3 in stock