MG Duff MGDA60MM Aluminium Shaft Anode (60mm Shaft)
Part No: 812825
This MG Duff MGDA60MM aluminium shaft anode is suitable to be used with 60mm boat propeller shafts. This anode features a core bar for extended effective life.
Description
Specifications
Length 100mm
Material Aluminium
Brand MG Duff
Primary Construction Aluminium
Shaft Size 60mm
Style Propeller Shaft Anodes
Suitable For Salt / Brackish Waters
Diameter Description Outer Diameter: 85mm
Model MGDA60MM
Replaces ASA60MM
Shape Description Bullet
Ask a Question
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 2 in stock