Crosland L10163US Marine Engine Spin-On Oil Filter Element (Bukh)
Part No: 102222
Description
Specifications
Height Description 101mm
Brand Crosland
Spin On Yes
Style Spin-On Element
Suitable For Bukh
Unit of Sale Single Unit
Diameter Description ID: 71.5mm, OD: 77mm
Replaces Champion C106/606 Elements
Thread Size Description 3/4" - 16 UNF
Ask a Question
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 2 in stock